A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молодіжної політики та спорту Бахмацької міської ради

Бахмацький ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2


 

Директор школи ─  Протащук  Сергій Миколайович, освіта вища,   Чернігівський педінститут,1991р.

Контакти тел.: 4-66-90, 4-64-31 поштова адреса 16506  Чернігівська область Бахмацький  район с. Бахмач -1 вулиця Лесі Українки 1 email: bakhmach_shkola_2@ukr.net

Коротка історична довідка 

Перша державна світська школа в селі Бахмачі, що є родоначальником нинішньої Бахмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2,  була збудована Конотопським повітовим земством, до якого належав Бахмач, в 1873 році. Це був дерев’яний будинок з коридором посередині, з південної сторони розташовувалися два великі класи, а з протилежної – квартири для вчителів. Пізніше, у післяреволюційні часи, із збільшенням потреби у класних приміщеннях, дві квартирні кімнати були пристосовані під класи, а в 30-х роках одна із них стала канцелярією школи. Такого типу школи існували до 1917 року, строк навчання в них – чотирирічний.

Як видно із доповіді Конотопської повітової земської управи повітовим земським зборам від 26 вересня 1903 року, у Бахмачі-Вознесенському школа була побудована у 1875 році із купленого сімейного будинку на «попечительскиесредства».

У 1902 році жителі приходу Вознесенської церкви вирішили будувати нове шкільне приміщення, яке на їх прохання у 1903-1908 роках і було збудоване земством.

Ішли роки. Прагнення народу до освіти все ширилося. Кількість учнів по селу зростала. Так, у 1908 році, як видно із шкільної мережі на цей рік по містечку Бахмач, їх уже було до 450, і тому Конотопське земство у 1912 році біля старих шкільних будинків збудувало іще по одному дерев’яному, обкладеному цеглою. На цей час у селі працювало 7 учителів. Навчання проводилося в релігійному дусі. Метою школи було виховати покірну, релігійну людину. Основним навчальним предметом був Закон Божий. Із загальноосвітніх предметів уже вивчались арифметика, геометрія, російська мова, історія та географія в загальних відомостях. Рідна українська мова не вивчалася.

 Матеріальна база була бідна. Опалення і ремонт здійснювалися, в основному, за рахунок громадян. В обо’язок батьків було введено за свого школяра приносити певну кількість солом’яних кулів для опалення в зимовий час.

У 1917-1918 навчальному році на базі початкової школи в селі Бахмачі була відкрита Вища початкова школа з п’ятирічним строком навчання, яка так називалася до 1922 року. Першим керівником нововідкритої школи, що звався інспектором, був Клунний П.М. У 1922 році школи зробила свій перший випуск. Випускників було 12. Згодом п’ятирічка була перетворена на семирічку.

У перші місяці окупації німецькі власті робили спроби організувати навчання в школі, але фактично його не було. Під страхом бомбардувань, жорстоких репресій радянських громадян німецькими властями та поліцаями діти або зовсім залишали школу, або ходили з великими перебоями. Нарешті шкільні приміщення були зовсім зайняті під потреби окупантів.

Частина вчителів пішла на фронт, найбільш активні вчителі та піонервожаті стали жертвами фашистської окупації – були спалені живими разом з іншими активістами села.

9 вересня 1943 року село було звільнено від окупантів, але умови роботи школи були надзвичайно тяжкі. У цей рік випускного класу не було.

У післявоєнні роки кількість учнів постійно зростала. Так, у 1949-1950 навчальному році у школі навчалося 617 учнів.

У 1961-1962 навчальному році неповна середня школа з семирічним строком навчання була реорганізована у восьмирічну, з  1963 – в 11-річну, пізніше – в 10-річну.

Школа славиться своїми випускниками. Бережний Василь Павлович – український радянський письменник, Жила Федір Микитович – генерал, Герой Радянського Союзу, Данько Михайло Васильович – заслужений учитель республіки, нагороджений медаллю ім. А.С. Макаренка та значком «Відмінник народної освіти», Різун Володимир Володимирович – професор, директор інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

У 2002 році було завершено будівництво нового приміщення школи. На сьогоднішній день у школі навчається 207 учнів. Більшість учнів проживають на території села Бахмач. Педагогічний колектив складається з 28 учителів, з них 26 мають вищу освіту, 2 – середню спеціальну. Школа повністю забезпечена педагогічними кадрами, усі навчальні предмети викладають фахівці. Із 28 педпрацівників11учителів мають вищу категорію, 9 – І категорію, 4– ІІ категорію, 4 – спеціалістів.

У школі функціонують 2 комп’ютерні класи (21 персональний комп’ютер), 2 майстерні, бібліотека оснащена комп’ютером , їдальня, кімната  бойової та трудової слави, українська світлиця, спортзал, актовий зал, стадіон (спортивний майданчик, футбольне поле з біговою доріжкою, волейбольний та баскетбольний майданчик).

Педагогічний колектив працює над проблемою ,,Розвиток комунікативних інформаційних, професійних інтересів та компетентностей учнів шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій ”.

Для розвитку матеріальної бази школа використовує як бюджетні кошти, так і кошти спонсорів. За кошти спонсорів придбано спортивний інвентар та обладнання, комп’ютерну техніку. У 2008 ріці підключена система Інтернет. У перспективі планується дообладнання навчальних кабінетів, майстерень.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень