Халимонівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Керівник  Гурин Сергій Миколайович, освіта вища

Контакти  закладу:  тел.  (04635) 5-35-16   поштова  адреса  16532 Чернігівська область Бахмацький район с. Халимонове вул. Сіденка 33,  email halymonove@ukr.net

Коротка історична довідка

«По тому, як людина – від перших проблисків свідомості до останнього подиху –

ставиться до своєї школи, судять про її внутрішню культуру і благородство,

про її здатність дорожити честю і славою свого народу...»

Василь Сухомлинський

Школа – це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги: і ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже немає сьогодні, і вчителі -пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців.

Не є винятком і наш навчальний заклад, який розташований у невеликому селі Халимонове (до 1924 року – Лихошерстове), Чернігівської області, Бахмацького району. Село засноване родиною дворян Лихошерстових як сільськогосподарський хутір. Перейменовано за більшістю прізвищ селян. Початок історії навчального закладу датується 1917 роком, коли будинок поміщика Лихошерстова був перетворений в сільську школу.

Під час Другої світової війни приміщення школи було зруйноване. 1944 року школа відновила роботу – для навчання у місцевих жителів відібрали кілька хат. У50-х роках була побудована окрема школа, яка відкрила двері для дітей, на долю яких випало багато поневірянь у післявоєнний період.

1990 року новостворене підприємство імені Ватутіна (голова Василь Максимович Сіденко) збудував нове приміщення школи. Після відновлення державної незалежності України школі був наданий статус середньої. 1996 року у школі навчалося 214 учнів, 2010 – 98 учнів.

Учнівський контингент сучасної школи становить 78 учні. Нині зберігається тенденція до зменшення кількості дітей. Середня кількість учнів у класах – 5-9 учнів. Персонал складається з 21 учителів та 9 чоловік обслуговуючого персоналу. Профільне навчання в старших класах здійснюється за гуманітарним напрямком. Керівництво здійснює адміністрація школи: директор – Гурин Сергій Миколайович, завуч з виховної роботи – Крапивна Світлана Миколаївна.