Курінська гімназія

Керівник  Гриненко Надія Миколаївна

Контакти  закладу:  тел.   (04635) 49-7-81

Поштова  адреса:  16545 Чернігівська обл. Бахмацький район с. Курінь вул. Міщенка 27

email: grinenko_77@mail.ua

Коротка історична довідка

У кожного з нас є дорогі серцю місця, куди хочеться повертатися знову і знову, одне з них – рідна школа, Курінська альма-матер. Тут схиляються до самої покрівлі смарагдові старі сосни, тихо кружляє дух спогадів. І кожного ранку, мов маленькі дзвінкі струмочки, зливаючись у єдиний потік, поспішають сюди діти. І так багато років: обличчя, обличчя, обличчя. Як у кожної людини є власна доля, так і в Курінської ЗОШ І-ІІ ст.. – своя історія, свій життєвий шлях.

У  1910-1911р.р. було побудоване цегляне приміщення початкової школи, яке розміщувалося на вулиці, сучасна назва якої – Міщенка. А вже у 1934-1935 р.р. було зведене інше, дерев’яне приміщення семирічної школи.

До 1988 року діти Курінської восьмирічної школи навчалися у чотирьох пристосованих приміщеннях.  Зваживши свої можливості, ініціативний голова колгоспу ім.Орджонікідзе М.С.Міщенко вирішив негайно розпочати будівництво нового приміщення школи. Не стали чекати, коли визначать підрядну організацію, а взялися будувати госспособом. Педагогічний колектив на чолі з директором В.Г.Силкою, батьки учнів та просто мешканці села завзято взялися до роботи. Все було добре організовано, продумано: безперебійно підвозились будівельні матеріали, без затримки надходила техніка. Голова колгоспу Микола Степанович Міщенко приділяв велику увагу цій новобудові, сам організовував виробничий процес. Школу збудували за п’ять місяців. Ніяких найманих бригад не було – все робили своїми руками. У дорослих вчилися діти. Це був хороший урок трудового і морального виховання. 4 листопада 1988 року. Ця дата стала радісною та пам’ятною для жителів села Курінь. Саме тоді ошатне новозбудоване приміщення Курінської восьмирічної школи гостинно відкрило двері для своїх учнів. Ця святкова подія була знаковою для всіх мешканців села. Адже красуня-школа стала справжньою окрасою населеного пункту.

І сьогодні тут створені усі умови для гармонійного навчання і виховання підростаючого покоління: світлі облаштовані класи, широкий коридор, великі вікна, у які привітно заглядає сонечко. Є спортивний майданчик, гарна їдальня. Щоранку тут зустрічають своїх вихованців вчителі, які вносять вагомий вклад у справу виховання і навчання учнівської молоді.

Школа – це мати, що нас ростить, навчає і виряджає у незвідане самостійне життя, а потім чекає, щоб порадіти успіхам і досягненням своїх вихованців. Тож хай вічно звучать чарівні слова: «Здрастуй, школо!»