Успіхи юних мовознавців

Дата: 12.01.2022 09:51

Щороку в грудні проводяться обласні етапи міжнародних мовно-літературних конкурсів, метою яких є виявлення  обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання поваги до мови й традицій свого народу, піднесення престижу української мови серед  молодого покоління.

11 грудня 2021 року відбувся обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в дистанційному форматі. Його учасниками стали 97 здобувачів освіти області. Із них 85 учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти із 37 територіальних громад. Серед них були і бахмачанки: Міщенко Софія (6 клас) та Тчаннікова Людмила (10 клас),  учениці Бахмацького ліцею №1, переможниці ІІ (міського) етапу конкурсу.

18 грудня 2021 року відбувся обласний етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. Учасниками конкурсу були 149 здобувачів освіти області. Із них 139  учні 3–11 класів закладів загальної середньої освіти із 44 територіальних громад. Бахмацьку міську територіальну громаду представляли Сидоренко Анна (6 клас), Небеський Артем (8 клас), Тчаннікова Людмила (10 клас) – здобувачі освіти Бахмацького ліцею №1.

Конкурсантам були запропоновані творчі завдання різних жанрів: написати статтю до інтернет-газети «Шевченко і ми», твір-мініатюру за мотивами поезії Леоніда Кисельова «Він був як полум’я…», твір-роздум «Моя стежина до Шевченка», дібрати фразеологізми, відредагувати словосполучення, зробити синтаксичний розбір речення, написати твори за картинами І.Марчука, дібравши власну назву до неї, та інші. Юні мовознавці продемонстрували знання творчості Тараса Шевченка, мовну й пунктуаційну грамотність, творчі здібності, оригінальне образне мислення й багатство словникового запасу.

За підсумками роботи журі обласних етапів конкурсів Анна Сидоренко (уч. Левченко Т.М.) стала переможцем ІІІ етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і нагороджена  дипломом І ступеня Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Артем Небеський (уч. Іванько О.М.), Тчаннікова Людмила (уч. Степаненко І.Ю.) за перемогу у цьому ж конкурсі  нагороджені дипломами ІІ ступеня. Софія Міщенко (уч. Левченко Т.М.) перемогла в ІІІ етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка й відзначена дипломом ІІ ступеня Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.

Вітаємо дипломантів і бажаємо учасникам конкурсів та їх наставникам подальшого інтелектуального й  творчого зростання,  віри у свої сили та успіхів у фінальному етапі!