Відбулися січневі засідання методичних осередків

Дата: 11.01.2020 10:43

09-10 січня 2020 року більшість педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти району об’єдналися для участі в роботі 17 професійних методичних осередків –  секційних засіданнях заступників директорів з навчально-виховної роботи, керівників дошкільних закладів освіти та вихователів навчально-виховних комплексів, відповідальних за підготовку команди до гри «Сокіл»(«Джура») та   районних методичних об’єднань учителів початкових класів, української мови й літератури, математики, іноземних мов, біології та хімії, основ здоров’я, фізики та астрономії, інформатики, трудового навчання, фізичної культури, предмету «Захист Вітчизни», предметів художньо-естетичного циклу, практичних психологів та соціальних педагогів, шкільних бібліотекарів, які відбулися на базі Бахмацьких гімназії та ЗОШ І-ІІІ  ступенів № 1.

Районний методичний кабінет надав методичну підтримку керівникам РМО в реалізації плану роботи фахових об’єднань, розгляді актуальних проблем методики викладання навчальних предметів. Завідуючий та методисти РМК ознайомили учасників з основними напрямками й завданнями освітнього процесу у ІІ семестрі 2019-2020 навчального року та календарно-тематичним планом методичних заходів, розглянули оновлені навчальні плани для старшої школи, які будуть впроваджені з 1 вересня 2020 року та проходження підвищення кваліфікації педагогічними працівниками ЗЗСО.

Відповідно до планів роботи РМО вчителі проаналізували досягнення в роботі з обдарованими учнями, педагоги, які атестуються в поточному навчальному році,  представили досвід роботи над власною науково-методичною проблемою, було акцентовано увагу на підготовці учнів 9, 11-х класів до державної підсумкової атестації та учнів 11-х класів до зовнішнього незалежного оцінювання, проаналізовано результативність  участі учнів  у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  та  творчих  конкурсах різних рівнів, розглянуто методику підготовки здобувачів освіти до обласного етапу олімпіад.

Наступним етапом роботи стало вироблення рекомендацій, що сприятимуть реалізації пріоритетних завдань у роботі на 2020 рік, серед яких: якісна реалізація  Державного стандарту базової загальної середньої освіти;  активне впровадження в освітній процес ІКТ, проектних інтерактивних технологій; створення умов для раннього виявлення творчих здібностей, розвитку обдарованості учнів, залучення та підготовка їх до участі в  конкурсах, турнірах та олімпіадах.

Також у рамках роботи РМО були підведені підсумки конкурсу «Учитель року 2020». Переможці, лауреати й учасники  в 3 номінаціях отримали відповідні нагороди  - грамоти, дипломи, подяки відділу освіти Бахмацької райдержадміністрації та пам’ятні подарунки.

На засіданнях панувала творча дружня атмосфера, яка сприяла плідній результативній діяльності педагогічних працівників.