Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Бахмацької міської ради

УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИС». ЕЛЕКТРОННА ВЕРСІЯ ОФІЦІЙНОГО ВИДАННЯ

Інститут мовознавства імені O.O.Потебні НАН України пропонує нашій увазі електронну версію нової редакції «Українського правопису». Файл точно відтворює паперовий оригінал, виданий  видавництвом «Наукова думка» в 2019 р.

Нову редакцію, що її підготувала Українська національна комісія з питань правопису, схвалено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 року № 437 «Питання українського правопису». Вона подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал.

Нагадуємо, що нова редакція "Українського правопису" набула чинності 3 червня 2019 року й рекомендовано застосовувати  норми та правила саме цієї редакції.

Відповідно до листа МОН від 23.08.2019 №1/9-530 у закладах загальної середньої освіти слід було обговорити зміни в правописі (презентація змін у вкладенні). А на уроках, зокрема української мови, під час оцінювання орфографічних завдань рекомендують не вважати за помилку написання слів згідно з новою редакцією. На повний перехід до нового правопису освітяни мають 5 років.

Для всіх, хто прагне писати відповідно до норм сучасної української літературної мови можна завантажити електронну версію «Українського правопису»

 

Завантажити http://www.inmo.org.ua/assets/images/pdf.gif

 « повернутися до списку новин