Хто ти без мови, без слова свого? (Заходи до Міжнародного Дня рідної мовив Бахмацькій ЗОШ №5)

Дата: 26.02.2018 16:59

Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною й залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, із попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

За рішенням ЮНЕСКО з 2000 року 21 лютого всі народи землі  відзначають     Міжнародний  день  рідної  мови. Саме так вчені-лінгвісти намагаються привернути увагу людей щодо володіння рідною мовою. На сьогоднішній день людство розмовляє на семи тисячах мов. А кожні два тижні одна з них зникає. А зникає мова – перестає існувати й народ!

Зараз  це  свято  крокує  по  всій  планеті, і кожен  громадянин  будь-якої  країни ще  більше  відчуває   приналежність до  свого  народу, народності ,  нації.

Учні, учителі Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 долучилися до святкування. Яскравим було свято у 2-Б класі «Як приємно говорити українською мовою», яке провела класний керівник Іванько Валентина Володимирівна.  Цікаво та змістовно проведено свято «Звучи, рідна мово!» у 6-А та урок-конкурс «Велична та проста» у 5-А класі вчителем Гриненко Т. І. На цих заходах звучали скоромовки, учні розгадували кросворди, розповідали гуморески, виконували  завдання з фонетики та лексики. Радогуз Л. В. в 5-А та в 7-В класах провела вікторину «Мова-це людськії очі, у яких відбивається світ» та конкурс малюнків. Інтелектуальною грою «Мовний крос» зацікавила Костовська О. М. дітей 7-А класу,  Ярошенко Н. М. - учнів 11-Б класу  годиною спілкування «Рідній мові шана всенародна».         Учні 9-А, 10-Б, 7-А, 7-Б, 7-В, 6-А класів створили чудові плакати до свята. Приємним подарунком для учнів, учителів школи стала літературно-музична композиція «Хто ти без мови, без слова свого?», старанно підготовлена учнями 9-А та вчителем Лагно Л. М. Андрусенко Д., Погоріла Ю. давали присутнім поради: «Прикипи душею до української мови й вивчай, полюби всім серцем, кохайся в ній, розмовляй нею правильно, вишукано, так, щоб кожному хотілося її знати. Ти живеш в Україні й твоя мова — це дзеркало твоєї душі, її перлина, той неоціненний скарб, без якого людина не може прожити». Заплесвічко А., Цепух В., Гриценко А., Скребець Д., Федоренко М., Логвин В, Горіченко Л., Тонконожко А. чуттєво, виразно читали поезію про рідне слово. Чечель В. подарував глядачам гумореску П. Глазового, а учні классу цікаво інсценізували твір цього ж автора «У трамваї».Потім присутні складали прислів'я та вірші про мову, добирали синоніми до фразеологізмів, шукали помилки в словосполученнях, правильно ставили наголоси. Свято супроводжувала відеопрезентація, а насамкінець усі разом виконали пісню Л. Горової «Українська мова»:

Мова - українськамова,

Це моя, це моя основа,

І співаютьсерце й розум в унісон.

Цемійзахист, моя сила, мій кордон.