Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України

Дата: 29.01.2021 17:19

Сьогодні завершився І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук  України 2020/2021 навчального року серед здобувачів освіти Бахмацької міської територіальної громади, проведений на базі Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. №5 з метою популяризації наукової діяльності, розвитку наукового світогляду, пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді.

Розпочався захід вступним словом Корецької С.В., заступниці голови журі конкурсу-захисту, яка ознайомила присутніх із оновленими умовами проведення, побажала юним науковцям творчої наснаги, прагнення розвиватися, удосконалювати свої здібності, відкривати нові наукові перспективи для себе й держави, подякувала науковим керівникам за плідну працю й підтримку обдарувань. Далі увазі присутніх було запропоновано подивитися майстер-клас від переможниці ІІ й дипломантки ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у 2020 році Бурдюг Аліни, учениці  Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. №5. Учні та їх наставники мали змогу ознайомитися з постерним захистом і виступом на науковій конференції, запозичити  досвід презентаційних навичок, наукової коректності дослідження й  оригінальності подання матеріалу.

Цьогоріч I етап конкурсу-захисту проводився лише в суспільно-природничому та математичному напрямках і за новими правилами, які передбачали 3 розділи: заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт, постерний захист та наукову конференцію. Учасниками інтелектуальних змагань були учениця 10 класу Курінського ЗЗСО І-ІІІ ст. Бакало Алла (кер. Сиплива О.І.), учениця 11 класу Бахмацької гімназії Глушко Єлизавета (кер.Мартиненко І.Г.) та двоє учнів 11 класу  Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Васильченко Карина й Казимир Арсеній (кер. Циганенко І.А.), які представили роботи в 4-х секціях: «соціологія», «біологія  людини», «прикладна математика» та «математика».

Юні дослідники продемонстрували вміння чітко, послідовно та ясно викладати свої думки, осмислювати використані джерела, самостійність, оригінальність і доказовість суджень, навички критичного аналізу досліджуваних тем та особистий унесок в їх вирішення. Члени журі відзначили високий рівень культури мовлення учасників, вільне володіння матеріалом, доступність та інформації й кваліфіковану участь у дискусії.

У цілому схвальні відгуки отримали всі роботи учасників, які й буде запропоновано направити до участі в ІІ (обласному) етапі конкурсу, проведення якого заплановане на лютий 2021 року.

Також усі цьогорічні учасники вибороли дипломи І етапу конкурсу-захисту, тож вітаємо учнів та педагогів з вагомими  результатами й бажаємо нових звершень!