Старт нового навчального року: серпневий педагогічний тиждень триває

Дата: 31.08.2021 17:31

30 серпня освітяни Бахмаччини зібралися на традиційній серпневій педагогічній конференції, присвяченій 30-й річниці Незалежності України, з метою підведення підсумків роботи дошкільної, загальної середньої й позашкільної освіти у 2020-2021 навчальному році та визначення пріоритетів розвитку освітньої галузі в новому  навчальному періоді.

Зі словами вітання та вдячності за щоденну сумлінну працю, складність роботи в умовах пандемії, навчання та виховання гідних громадян України до присутніх звернувся міський голова Павло Шимко.

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лариса Журба змістовно представила  основні досягнення галузі й окреслила ключові  завдання подальшої діяльності закладів освіти.

До обговорення долучилися педагоги різних закладів освіти:

- Ірина Скрипак, учитель початкових класів Пісківського ЗЗСО І-ІІІ ст., -«Забезпечення рівного доступу до якісної освіти в умовах реалізації Концепції НУШ»;

- Олександр Комар, директор Бахмацького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1, - «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді – пріоритетний напрямок  роботи сучасного закладу освіти» ;

- Микола Гриценко, учитель інформатики й фізики Тиницького ЗЗСО І-ІІІ ст., -

«Розвиток  STEM-освіти в закладі – шлях до формування конкурентоспроможного випускника»;

- Тетяна Приходько, учитель початкових класів Бахмацького ЗЗСО І-ІІІ ст. №5, -«Організація дистанційного навчання в початковій школі: виклики сьогодення, перспективи, можливості»;

- Атанас Халачев, тренер-викладач з боксу дитячо-юнацької спортивної школи Бахмацької міської ради, - «Розвиток та популяризація фізичної культури й спорту як основа діяльності  дитячо-юнацької спортивної школи».

- Тетяна Божок, вихователь-методист ЗДО №4 м. Бахмач «Теремок», -«Створення інклюзивного середовища в закладі дошкільної освіти як запорука розвитку потенціалу кожної дитини».

31 серпня  на базі Бахмацьких ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 і №5. відбулися секційні засідання для заступників директорів з навчально-виховної роботи, заступників директорів з виховної роботи й педагогів-організаторів,  завідувачів закладів дошкільної освіти та вихователів-методистів, на яких продовжилося обговорення актуальних питань розвитку освітньої сфери.

Світлана Корецька, директор КУ ЦПРПП, у своєму виступі висвітлила розвиток освітньо-виховного середовища закладу в контексті створення Нової української школи, шляхи упровадження Державних стандартів початкової та базової середньої освіти, створення типової освітньої програми ЗЗСО, забезпечення професійного розвитку педагогічних працівників через систему методичної роботи та питання організації роботи з обдарованими учнями.

Тетяна Пискун, головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, розглянула основні  питання організації виховного процесу в 2021/2022 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок,  стратегію національно-патріотичного виховання.

Заступники директорів з виховної роботи поділилася досвідом практичної реалізації провідних завдань виховної системи  в закладах:

- Наталія Дубініна (Бахмацький ЗЗСО І-ІІІ ст. №4) – щодо профілактики вживання наркотичних  та психотропних засобів;

- Світлана Сидоренко (Бахмацький ЗЗСО І-ІІІ ст. №5)  - щодо протидії та попередження булінгу;

- Катерина Безмозга (Бахмацький ЗЗСО І-ІІІ ст. №2)  - щодо заходів запобігання насильству в родині та допомоги постраждалим від нього.

Ніна Матісько, педагог-організатор Бахмацького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1,   розкрила методику формування в учнів необхідних навичок для участі у військово-патріотичних конкурсах на прикладі підготовки команди «Золотий рій», переможця ІІ етапу й учасника ІІІ Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Юлія Кантур, головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, визначила пріоритетні завдання розвитку дошкільної освіти в новому навчальному році, проаналізувала норми й Порядок організації  харчування в ЗДО та обговорила з учасниками зібрання критерії оцінювання якості освітнього процесу.

Лідія Янченко, вихователь-методист ЗДО №1 м. Бахмач «Рукавичка», презентувала планування та систему методичної роботи ЗДО, особливості впровадження нового Базового компоненту дошкільної освіти.

За результатами роботи секційних засідань розроблено методичні рекомендації щодо пріоритетних напрямків діяльності закладів освіти у 2021-2022 н.р., утілення яких розпочнеться вже завтра - 1 вересня, у День знань.