Бахмацький ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5

Керівник Оніщенко Ірина Олександрівна   освіта вища   Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова  спеціальність учитель біології, хімії, валеології   та  екології

Контакти  закладу:  тел.  34743, 31596,   поштова  адреса   16500 Чернігівська область Бахмацький район м. Бахмач вулиця Пушкіна 3,  сайт bakhmach5.ucoz.ua       email  sch5_bakh@ukr.net

Коротка історична довідка

Розпочала  свій літопис Бахмацька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.. №5 наприкінці 1953 року. Світла, простора і тепла, школа стала другою домівкою для багатьох дітей. Більше 900 учнів навчалися тоді в залізничній 49-й школі.З вересня 1958 року школа стала 87-ю, а з 1960 року – школою №5. І який би номер не мала наша школа, вона завжди була і залишається найкращою.І зараз двері школи відкриті для  726 дітей, які здобувають у ній знання.   Школою завжди керували мудрі, далекоглядні наставники. За 60 років школу очолювали: Цимко Григорій Сергійович, Лисяков Євгеній МикитовичПурас Віктор МихайловичТретяк Микола СеменовичНагорна Марія Терентіївна, Демченко Микола ІлларіоновичБойко Анатолій Олексійович, Кеда Любов Євгеніївна.

П’ята школа славилася своїми традиціями з військово-патріотичного виховання, була справжньою кузнею офіцерських кадрів. Серед її випускників – 24 полковники, генерал-лейтенант Бездольний Олександр Євгенійович, льотчик- випробувач Акіменков Олександр Веніамінович

Наші випускники  з честю виконували свій інтернаціональний обов’ язок в Афганістані: Глотов Дмитро (нагороджений медаллю За бойові заслуги), Кирлиця Юрій, Жуков Сергій, Брюханов Ігор, Федай Григорій, Ющенко Юрій, Демиденко Микола, Гриб Олег, Буркацький Едуард, Левченко Сергій (медаль За Бойові Заслуги), Тихонов Валерій, Кошкін Андрій (Орден Червоної Зірки).

Велика кількість колишніх учнів школи захищали і захищають територіальну цілісність та незалежність  України під час антитерористичної операції на сході країни. Серед них був і Володимир Лестуха, який трагічно  загинув. 16 жовтня 2015 року на його честь в школі було відкрито  меморіальну дошку .

Школа пишається своїми випускниками. За всю історію школа випустила 4538 учнів, з них 435 медалістів. Серед них є доктори і кандидати педагогічних, фізико-математичних, біологічних наук, діячі мистецтв, спортсмени:  Білан Світлана Віталіївна – майстер спорту міжнародного класу по кульовій стрільбі, заслужений тренер України, нагороджена Орденом княгині Ольги, Купрієвич Ольга Анатоліївна – доцент Київського державного університету ім. Шевченка, переклала на англійську мову Конституцію України, Конституцію Пилипа Орлика, Сазоненко Галина Стефанівна – директор Українського гуманітарного ліцею Київського університету ім. Т. Шевченка, заслужений учитель України,  Данько Григорій Володимирович – майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України,  нагороджений орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів.