Всеукраїнський урок з медіаграмотності

Дата: 17.02.2022 09:09

17 – 18 лютого 2022 року всі школи України проведуть Всеукраїнський урок з медіаграмотності. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента Володимира Зеленського. Всеукраїнський урок з медіаграмотності буде презентовано під час пресконференції 17 лютого.

Всеукраїнський урок з медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше. Його організовує Національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки.

Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку. Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Разом з учителями школярі проговорять способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянуть процеси створення новин.

Школам запропоновано скористатися навчальними матеріалами з медіаграмотності на онлайн-платформі національного проєкту з медіаграмотності “Фільтр” – filter.mkip.gov.ua.

З нагоди проведення Всеукраїнського уроку з медіаграмотності у четвер, 17 лютого, відбудеться пресконференція.

Під час заходу спікери:

• анонсують Всеукраїнський урок з медіаграмотності;
  • обговорять сучасний стан медіаграмотності серед школярів;
  • поділяться основними підходами в роботі з дітьми;
  • розкажуть, як навчити дитину відповідальній поведінці в соціальних мережах та розпізнавати фейки й маніпуляції в медіа.

У пресконференції візьмуть участь:

• Олександр Ткаченко – Міністр культури та інформаційної політики України;
  • Валерія Ковтун – керівниця проєкту “Фільтр”;
  • Євген Баженков – директор Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти”;
  • Марина Дорош – старша менеджерка проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" IREX;
  • Альона Романюк – медіатренерка, ведуча та редакторка YouTube-проєкту "По той бік інфи".

Локація: Укрінформ, Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

Дата і час: 17 лютого 2022 р., 10:00.

Трансляція: Facebook-сторінка МОН та Youtube-канал Укрінформу.

Методичні рекомендації МОНУ щодо  проведення заходу  - за посиланням

За матеріалами сайту МОНУ