Стартував перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»

Дата: 28.01.2022 13:11

27-й рік поспіль проводиться всеукраїнський конкурс «Учитель року», мета якого – підвищення престижності професії вчителя у суспільстві, виявлення творчих компетентних педагогів в умовах розбудови Нової української школи.

На виконання наказу Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 19 листопада 2021 року № 317 «Про проведення першого туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2022”» конкурс проводиться у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства», «Мистецтво», дистанційно в два етапи згідно з графіком:

24 січня – 27 січня 2022 року – відбірковий;

01 лютого – 03 лютого 2022 року – фінальний.

Від 11 до 31 жовтня 2021 року відбулася реєстрація учасників конкурсу. Всього зареєструвалися 149 осіб: у номінації «Біологія» - 42, «Інформатика» - 49, «Мистецтво» - 33, «Основи правознавства» - 25. Із закладів освіти обласного підпорядкування – 6 осіб.

У відбірковому етапі першого туру Конкурсу взяли участь 120 учителів у номінаціях: «Біологія» - 31, «Інформатика» - 43, «Мистецтво» - 25, «Основи правознавства» - 21. Серед них і 4 педагоги із закладів освіти Бахмацької міської територіальної громади: учителі інформатики Бахмацького ліцею №1 Вовк Оксана Василівна та Глушко Наталія Олексіївна, учитель основ правознавства Бахмацького ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 Прилепко Тетяна Іванівна та учитель музичного мистецтва Тиницького ЗЗСО І-ІІІ ст. Ворона Лариса Анатоліївна.

Учасники Конкурсу змагалися в таких конкурсних випробуваннях: «Тестування», «Методичний практикум» – у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства»; «Тестування», «Майстер-клас» – у номінації «Мистецтво».

24 січня 2022 року проводилося конкурсне випробування «Тестування», під час якого оцінювався рівень професійної компетентності вчителів.

25-27 січня 2022 року відбулося конкурсне випробування «Методичний практикум», упродовж якого учителі біології, інформатики й основ правознавства презентували предметно-методичну компетентність під час розроблення методичних рекомендацій для вчителів та учнів.

Учителі музичного мистецтва демонстрували уміння адаптувати власну педагогічну ідею до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів у конкурсному випробуванні «Майстер-клас».

Конкурсні випробування оцінює фахове журі, у складі якого науково-педагогічні працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та досвідчені вчителі-практики – переможці (лауреати) всеукраїнського конкурсу «Учитель року» попередніх років.

Результати конкурсу розміщені на сайті Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського у розділі «Учитель року». https://drive.google.com/drive/folders/1SffiFZDZstBs3M6KWy0vQKgGq-8IqKQJ?usp=sharing

За матеріалами сайту Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації