ВІДБУЛОСЯ РОЗШИРЕНЕ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВЧИТЕЛІВ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ (УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА)

Дата: 03.11.2023 09:25

01 листопада 2023 року керівники професійних спільнот (методичних об’єднань) учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури закладів освіти Бахмаччини долучилися до розширеного онлайн-засідання обласної творчої групи   «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» із теми «Упровадження Державного стандарту базової середньої освіти: вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів у мовно-літературній освітній галузі», яке відбулося на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Віктор Довбня, проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, доцент, який висвітлив питання «Мова, історія, релігія, культура: український вимір» й акцентував на важливій ролі вчителя в упровадженні Державного стандарту базової середньої освіти, реалізації ідей Нової української школи в мовно-літературній освітній галузі. Віктор Миколайович побажав учасникам плідної роботи, а також волі до пізнання і творчості, до Перемоги.

Людмила Ремидовська, методист відділу суспільно-філологічних дисциплін ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, модератор заходу, ознайомила присутніх із програмою розширеного онлайн-засідання, зосередила увагу на науково-методичному забезпеченні навчальних дисциплін мовно-літературної освітньої галузі в 2023/2024 навчальному році.

Світлана Молочко, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, методист відділу суспільно-філологічних дисциплін ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, регіональний координатор мовно-літературної освітньої галузі Нової української школи, надала методичні рекомендації щодо особливостей викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі в умовах упровадження Державного стандарту базової середньої освіти, зробивши акцент на календарно-тематичному плануванні, специфіці формувального та підсумкового оцінювання обов’язкових навчальних досягнень учнів, продемонструвала зразки заповнення класного журналу та свідоцтва досягнень здобувачів освіти.

Тетяна Базар, учитель Ніжинської гімназії № 10 Ніжинської міської ради Чернігівської області, висвітлила питання «Упровадження теоретичних аспектів формувального оцінювання в практичну діяльність учителя української мови та літератури в умовах реалізації концепції Нової української школи». Було презентовано алгоритм здійснення формувального оцінювання навчальних досягнень учнів з української мови в пілотному класі; наголосивши на особливостях оцінювання груп результатів навчання під час виставлення семестрового бала.

Тетяна Матюшкіна, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, узяла активну участь в обговоренні поточних питань, акцентувавши на викладанні зарубіжної літератури в Новій українській школі.

Марта Якименко, учитель Прилуцького закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів № 7 (ліцею № 7) Прилуцької міської ради Чернігівської області, поділилися власними педагогічними «родзинками» у викладанні інтегрованого курсу літератур, звернула увагу на ефективність самооцінювання учнів з урахуванням ситуативних критеріїв.

У центрі дискусійного кола учасників розширеного онлайн-засідання творчої групи постала проблема збереження національної культури під час вивчення інтегрованого курсу української та зарубіжної літератур; відбулося жваве обговорення поточних питань.

Педагоги мали змогу обмінятися досвідом, отримавши корисні поради від науковців та методистів ЧОІППО імені К.Д. Ушинського й учителів, які є учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

За матеріалами сайту ЧОІППО