Європейський тиждень місцевої демократії в Кропивненському НВК

Дата: 20.10.2017 16:36

У рамках всеукраїнського Європейський тиждень місцевої демократії учні закладу мали змогу ознайомитись із роботою  органів місцевого самоврядування,  розвитком демократії в Україні та країнах Європи, розширити уявлення про історію й культуру європейських держав  під час загальношкільної лінійки «Система місцевого самоврядування – запорука демократичного розвитку держави»;  книжкової виставки «Україна - це Європа», правового лекторію «Демократія важлива не лише сама по собі», конкурсу малюнків «Ми малюємо Європу» та уявної подорожі «Мандруємо Європою».

Найцікавішою для школярів виявилася подорож-інсценізація, адже вони власноруч виготовили «закордонні паспорти», пройшли митний контроль, вирушили в дорогу. Німеччині першій випало за честь приймати гостей з України. Учасники ознайомились із видатними пам’ятками культури, а в театрі із задоволенням подивилися виставу за мотивами казки братів Грімм «Червона шапочка». Кожна країна відкривалася дітям по-новому, захоплювала своїми шедеврами. Після екскурсій туристичними місцями Італії, Франції, Данії, Швеції, Нідерландів  вони потрапили на справжнісінький кулінарний майстер-клас: робили бутерброди, італійську піцу, французькі круасани, голландський патап з оселедцями.

А на завершення дійства усі учасники одягли барвисті вишиванки, прогулялися найріднішими місцями, обняли шкільного  «столітнього» дуба, напилися прохолодної цілющої води із криниці і,  згадавши дитячий віршик:

Ми спитали в журавля:

«Де найкраща є земля?»

Журавель відповідає:

«Краще рідної немає!»,

повернулися до школи із впевненістю, що наймилішою для кожного українця є рідний край, батьківська хата, мова солов’їна й мати-Україна.